Avasime Jõhvis juurviljakioski!

VendiTalu Jõhvi kioskNüüd saab Aare Vendi aiandustalus kasvanud köögivilju ja muid põllusaadusi osta ka Jõhvis: endise saiakombinaadi väravamajas avati 21.02.16 Lüganuse Agro juurviljakiosk.

“Kui ma köögivilja kasvatan, pean leidma ka võimalused seda maha müüa. Lüganuse talupood läks nii hästi käima, et see andis julgust mujalegi laieneda,” põhjendas Vendi aiandustalu peremees ja OÜ Lüganuse Agro juht Aare Vent oma poe avamist Jõhvis.

Hulk aastaid müüs Vent oma köögivilja Jõhvi turul. Turg on aga paraku mandunud selliseks, et sinna ei taha enam eriti midagi ostmagi minna, müümisest rääkimata. Otse oma toodangu müüjaid on väheks jäänud, enamasti müüvad vahendajad, kes siis seetõttu ka hinna kõrgeks on kruvinud. Kui inimene saab sama kauba poest odavamalt kätte, pole tal põhjust räämas ja mahajäetud turule minnagi. Liiati on kohamaks turul päris kallis ning müümata jäänud kaup tuleb õhtul kokku pakkida ja koju tagasi viia.

Oma poega on palju lihtsam. Ehkki lõputult ei hoita juurikaid ootel sealgi.

“Ega kartul-porgand üle paari päeva seista taha, siis kipub juba pehmeks muutuma. Need viime Lüganusele tagasi ja kasutame oma köögis ära. Liiga palju kaupa me siia varuks ei toogi, Lüganuselt pole ju kauge kas või iga päev uut kraami juurde tuua,” rääkis Vent.

Loe edasi Põhjarannikust SIIT!