Edukas Lüganuse Maarahva Laat!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKui nüüd kõik algusest peale ausalt ära rääkida, siis mõte Lüganusel maarahva laata taaskord üle 77 aasta korraldada, sai alguse siit meie talupoest. Ükspäev tuli Aare sellise mõttega tööle ja see mõte teda enam maha ei jätnud. Mõeldud tehtud!

Aare kaasas Lüganuse külaseltsi, kellega koos kirjutati KOP meetmesse vastav projekt. Taotlus sai positiivse vastuse ja saigi juba külaseltsi liikmeid koondada ja ülesandeid jagada. Põhjaranniku artiklist saab lähemalt lugeda!

Laadal aga oli Vendi Aiandustalu telk kõige suurem ning letid tihedalt kaupa täis. Enamjaolt olid müügiks kõikvõimalikud sügisjuurikad:  erinevat sorti kartulid, kapsas, tomat, kurk, kaalikas, sibul.

Laadapäeva popimaks tooteks oli juba hitikuulsust omav Vendi hapukapsas, ka soolakurki osteti usinasti.  Väga hästi läksid pagaritooted- koduleib, lihaleib ja laadasai, loomulikult ka saiakesed, kuna need jõudsid meie pagaritöökojast inimesteni ka veel soojalt. Oldi meeldivalt üllatunud ka värskelt pressitud porgandi- ja peedimahla üle!

Lisaks laadaplatsil asuvale telgile oli avatud ka meie talupood. Poes olid väga popid jäätisekokteil ja kohvid. Rahvast käis poes arvatavasti 2 x rohkem, kui tavalisel laupäeval, kusjuures, laupäeviti on poe külastamine niigi aktiivne.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et laadapäev oli väga super nii Vendi Talupoele kui ka laada müügitelgile. Loodame järgmisel aastal taas laada korraldamisesse panustada! Täname enda poolt ka kõiki laadalisi!